Uus ulme.ee leht

Nagu näha võib on ulme.ee nägu viimaks muutunud. Kasutusel on wordpressi mootor ja loobutud on mitmetest lahendustest ja süsteemist (nt foorumist). Mõned asjad ei pruugi veel töötada nagu vaja ja probleemidest ja vigadest võib teada anda joel.jans@eenet.ee.

Päise piltide autoriks Meelis Krošetskin.

Rubriigid: Uudised | Uus ulme.ee leht kommenteerimine on välja lülitatud

Uus BAAS

Alates tänasest on BAAS aadressil http://baas.ulme.ee arvustamiseks jälle avatud. Arvustuse redigeerimisakna avamiseks tuleb vajutada rohelist värvi pliiatsiikoonileteose pealkirja kõrval. Edasine peaks olema harjumuspärane.

Tavakasutajal puudub hetkel veel võimalus lisada puuduvaid autoreid ja teoseid, samuti pole võimalik uueks kasutajaks registreeruda, ent kõik nimetatu tehakse võimalikuks esimeses järjekorras.

Kuna vabatahtliku kujundajana ei andnud keegi ennast üles, pidin seda tööd tegema ise, käigu pealt õppides; eesmärgiks oli reprodutseerida BAASi harjumuspärane väljanägemine.

Viimati lisandunud arvustuste nimekirja näeb lingilt http://baas.ulme.ee/RSS/Arvustused

Tempo, millega see nimekiri nüüd uuenema hakkab, peaks näitama kuivõrd BAASi reanimeerimist üldse vaja oli.

Andri Riid

Rubriigid: Uudised | Uus BAAS kommenteerimine on välja lülitatud

Saale Väester: Reetur

reetur

„Reetur“ on lugu noorest naisest Barbarast, kes elab täpsemalt määratlemata tulevikus kohas, mida kunagi tunti Eestina.

Tema maailm on meie omast hoopis erinev. Planeedi Maa on hõivanud tulnukad, keda nende lemmikharrastuse pärast kutsutakse küttideks. Inimesed on surutud saaklooma rolli. Barbara ei taha aga paratamatusega leppida ja annab endast parima, et sissetungijate vastu võidelda. Kuid siis kohtub ta tulnuka Timareusiga, kes tutvustab talle oma maailma. Piir hea ja halva, õige ja vale vahel muutub häguseks, Barbara ei tea enam, kuidas ta käituma peaks. Ta tunneb Timareusi vastu tugevat sümpaatiat, võib-olla isegi armastust, kuigi ta peaks seda olendit vihkama.

Mida ta tegema peaks? Kas tulnuka ja inimese vahel üldse saab olla armastust? Milline on Barbara tegelik koht selles vaenulikus maailmas?

Kirjastus Kentaur

112 lk, 12 eurot

Rubriigid: Uudised | Saale Väester: Reetur kommenteerimine on välja lülitatud

Blake Crouch: Tumeaine

tumeaine_kaanekujundus.CDR„Tumeaine“ on ulmemaailmast tuttavate kõrgtehnoloogiliste teadmistega rikastatud tempokas triller, mis räägib valikutest, käimata jäänud radadest ja sellest, kui kaugele on keegi nõus oma unistuste elu nimel minema.

Kujutle, et sinult küsitakse: „Kas oled oma eluga rahul?“, ja hetk hiljem kaotad juba teadvuse. Ärgates ei ole sinu elu enam sinu elu ja kõik sulle varasemalt tuttav on kuhugi kadunud.

Jason Dessen on ülikooli füüsikaprofessor, kes elab oma naise ja pojaga täiesti tavalist elu. Ühel õhtul ilmub Jasoni ette maskis mees, kes ta endaga kaasa viib ja talle salapärast ainet süstib. Kui Jason ärkab, ei ole maailm tema ümber enam samasugune. Tema naine ei ole tema naine, tema poega pole kunagi eksisteerinudki. Jason on tunnustatud teadlane, geenius, kes on saavutanud midagi enneolematut. Midagi ilmvõimatut.

Teekond tagasi endise elu juurde kujuneb ohtlikumaks ja hirmsamaks, kui Jason oleks eales osanud arvata. Ta peab silmitsi seisma iseenda varjatuimate külgedega ning võitu saama hirmuäratavast, näiliselt alistamatust vaenlasest.

Kirjastus Helios

Tõlkinud Andreas Ardus

304 lk, 18-19 eurot

Rubriigid: Uudised | Blake Crouch: Tumeaine kommenteerimine on välja lülitatud

Andris Feldmanis: Viimased tuhat aastat

Viimased Tuhat Aastat 200x130+15+130+100+bleed 5mmSee juhtub mitme sajandi pärast. Siis, kui viimase inimese viimase hingetõmbeni on jäänud tuhat aastat.

Niko elab Berliinis. Tal on korter ja mõned sõbrad. Ta veedab oma päevi mängides, süües ja magades. Ta on täiesti normaalne inimene. Samasugune kui kõik teised selles tulevikus, kus masinad hoolitsevad inimeste nagu oma vanadekodus elavate vanemate eest.

Selles vaikelus, kus inimestel pole enam funktsiooni, on midagi väljakannatamatut. Paljud löövad käega, ent Niko ootab, teadmata täpselt mida. Kõik muutub, kui ta näeb sajanditevanust filmi „Terminaator 2”, mille painajalik nägemus inimkonna tulevikust ei lase tal enam oodata. Niko sukeldub Vanasse Kultuuri, et kogeda eluiha nagu möödunud lugude kangelased. Ent uued läbielamised viivad ta vaimse kokkukukkumise äärele. Kui Niko kohtab Verat, näib talle, et on viimaks leidnud tähenduse ja õnne. Aga see on kõigest lõpu algus. Meie kõigi jaoks.

„Viimased tuhat aastat” on stsenarist Andris Feldmanise debüütromaan.

Kirjastus Varrak

200 lk, 15 eurot

Rubriigid: Uudised | Andris Feldmanis: Viimased tuhat aastat kommenteerimine on välja lülitatud

Tõnis Tootsen: Esimene päev

esimene-päevEsimene Päev“ on käsitsi kirjutatud ja rikkalikult illustreeritud filosoofiline fantaasiaromaan Eesti elust anno Domini 2034.
Meeleheitel teeline on läbi kaosesse kaduva riigi riismete jala Revaliasse rännanud, lootes leida – nagu me kõik – Midagi Paremat. Kas leitu väärib paigale jäämist ja kodukülla ootama jäänud ema kohale aitamist? Eesti kohale ehitatud Kupli all tiksub aeg vägevate ja võrdsete vastasseisude priginal ning valguse hääbudes ähmastuvad piirid punktiirideks. Maailm ähvardab kokku sulada…
Julgelt sisu ja vormiga mängiv taoistlikest tuultest kantud teos võiks huvi pakkuda nii kirjandus- kui kunstigurmaanile. Iga käsikirja alusel trükitud raamat on autori käe all läbinud tunniajase järeltöötluse, nii et pole kaht täiesti ühesugust eksemplari.

Autori väljaanne, 576 lk (müügil hetkel vaid Rahva Raamatus).

Rubriigid: Uudised | Tõnis Tootsen: Esimene päev kommenteerimine on välja lülitatud

Jon Steele: Vahimehed

vahimehedEnne aegade algust peideti Šveitsi Lausanne’i katedraali alla üks saladus. Seda ei teadnud ei inglid ega inimesed. Kuni praeguseni… Marc Rochat peab katedraali kellatornis öösiti linna üle vahti. Ta elab maailmas, mida täidavad varjud, ammumöödunud aeg ja kujuteldavad olendid. Midagi kõhedust tekitavat on siinses pühakojas. Maa-alustest krüptidest kandub kummalisi värinaid ja katedraali läheduses asuvatelt tänavatelt hakkab välja tulema jõhkralt mõrvatud ohvrite surnukehi. Kohe katedraali vastas elab kõrgklassi prostituut Katherine Taylor, loomult unistaja, kes saab peagi teada, et tema muinasjutuline elu on liiga hea, et olla tõsi. Rochat’ ja Taylori teed ristuvad briti eradetektiivi Jay Harperi omaga, kes ärkab ühes armetus hotellitoas, ühegi mälestuseta, miks ta siin on või kes ta siia saatis. Kui telefon heliseb ja talle pakutakse tööd, on selge, et tal pole muud valikut kui see vastu võtta. USAst pärit kirjanik Jon Steele töötas üle kahekümne aasta uudistekanali ITN operaatori ja toimetajana.

Kirjastus Varrak

Tõlkinud Marju Randlane

556 lk, 27 eurot

Rubriigid: Uudised | Jon Steele: Vahimehed kommenteerimine on välja lülitatud

Mairi Laurik: Mina olen Surm

9789949850112“Mina olen Surm” on Mairi Lauriku teine ilmunud romaan. Raamat on Tänapäeva ja Lastekirjanduse Keskuse korraldatud 2016. aasta noorteromaani võistluse võitja.

Roomet on täitsa tavaline poiss. Pealtnäha. Päris tavalisest eristab teda ehk see, et ta ei ela mitte oma kodus, vaid peaaegu Eesti teises otsas vanatädi juures. Vahel lihtsalt juhtub, et koolis lähevad asjad nii teravaks, et mõistlik on liikuda kusagile, kus keegi sind ei tunne. Kus see, kes sa oled, ei mõjuta sinu lähedasi. Kus sa võid hoida omaette. Sest Roometil on saladus, mida ta isegi päris hästi ei mõista, võime või vägi, mis on kummaline, hirmutav ja arusaamatu … ning aina süveneb. Kuid suhted uute klassikaaslastega ei lähe päris nii, nagu Roomet on ette kujutanud ja tema ellu murravad sisse inimesed, kes sunnivad teda ümber hindama oma senist elu ning hakkama kasutama oma kummalist väge. Kuid kas tal on õigus sekkuda teiste eludesse? Teiste surmadesse?

Kirjastus Tänapäev

224 lk, 18 eurot

Rubriigid: Uudised | Mairi Laurik: Mina olen Surm kommenteerimine on välja lülitatud

Rick Riordan: Percy Jackson ja olümplased: Titaani needus

percy-jackson-ja-titaani-needusSarja „Percy Jackson ja olümplased” kolmas raamat.

Pooleldi poiss – pooleldi jumal – läbinisti kangelane

Sugugi mitte iga päev ei võidelda olevusega, kes on ühteaegu nii lõvi kui ka inimene. Aga arvestades, et olen Kreeka jumala poeg, siis võib seda ette tulla küll.

Mu sõber Annabeth on kadunud, jumalanna on aheldatuna vangis ja vaid viis pooleverelist kangelast pääsevad retkele, mille sihiks on alistada viimsepäevakoletis.

Oh, ja kas teate mis? Ettekuulutuse järgi ei pääse sugugi kõik meist eluga…

Rick Riordan on auhinnatud põnevuskirjanik, kelle raamatute vapustavates seiklustes põimuvad ühte antiikaja müüdid ja kaasaeg.

Kirjastus Pegasus, Tõlkinud Eva Finch

296 lk, 19 eurot

Rubriigid: Uudised | Rick Riordan: Percy Jackson ja olümplased: Titaani needus kommenteerimine on välja lülitatud

Pierce Brown: Kuldne poeg

kuldne-poeg-punase-tõusu-triloogia-2-osa“Punase tõusu” triloogia 2. osa.

Pierce Browni romaanis „Kuldne poeg“ jätkab Darrow oma teekonda, et õiglus jalule seada ja oma rahvas orjusest vabastada. Päritolult kõige madalamasse, punaste kihti kuuluv Darrow, kellest on tragöödia sunnil saanud mässaja, on imbunud inimkonda valitsevasse kuldsete ülemklassi, et seda seestpoolt hävitama hakata. Oma tõelist palet varjatest kogeb Darrow kuldsete julmas maailmas nii sõprust, lugupidamist kui ka armastust, ent ka vägevate viha ja raevu. Darrow teab, et vabadusse viib ainult üks tee – revolutsioon. Ent ta ei tohi unustada ka, et ta ei võitle mitte kättemaksu, vaid lootusrikka uuestisünni nimel.

Kirjastus Varrak, tõlkinud Marju Randlane

456 lk, 25 eurot

Rubriigid: Uudised | Pierce Brown: Kuldne poeg kommenteerimine on välja lülitatud

John Harding: Florence ja Giles

florence1891. Ühes kõrvalises ja lagunevas Uus-Inglismaa häärberis elab 12-aastane orb Florence, kelle onu on ta hüljanud ning talle lugemise keelanud. Omapäi jäetud, neelab ta salaja raamatuid ja räägib iseendaga ning jutustab oma lugu – erilises, enda välja mõeldud keeles. Öösiti käib ta unes mööda koridore nagu üks vana maja arvukatest vaimudest ja teda painab korduv unenägu, milles ilmub salapärane naine ning ähvardab tüdruku nooremat venda Gilesi. Vahel Florence ei kõnnigi unes, vaid hoopis teeskleb, et ta saaks oma tahtmist mööda ringi käia ja oma segase mineviku kohta majast vihjeid otsida.

Pärast laste esimese guvernandi äkilist ning vägivaldset surma saabub teine õpetaja ning kohe hakkavad juhtuma kummalised asjad. Florence on veendunud, et tal on vägev üleloomulik vaenlane, kättemaksuhimuline ja pahatahtlik hing, kes tahab Gilesile halba. Ilma ainsagi täiskasvanuta, kellelt abi paluda, peab Florence kasutama kogu oma tarkust ja leidlikkust, et päästa väikevend ning säilitada oma salamaailm.

Kirjastus Ersen

232 lk, 20 eurot

Rubriigid: Uudised | John Harding: Florence ja Giles kommenteerimine on välja lülitatud

George R. R. Martin: Tants lohedega

tants-lohedega-v-osa-1-raamatEepilise „Jää ja tule laul“ sarja viies osa. V osa 1. raamat

Pärast suurt lahingut ripub Seitsme Kuningriigi tulevik juuksekarva otsas. Olukorda pingestavad aina uued ohud kõigist suundadest. Idas valitseb Daenerys Targaryen, Targaryenite Koja viimane järeltulija, oma kolme lohega linna üle, mis on rajatud tolmule ja laipadele. Tal on tuhandeid vaenlasi, ent on ka neid, kes on otsustanud temaga liituda. Sealhulgas need, kellel on kuninganna leidmiseks oma varjatud põhjused. Ka Tyrion Lannister, kelle pea eest on Westeroses suur hulk raha välja käidud, suundub Daeneryse juurde. Tema värsked liitlased sellel rännakul ei pruugi küll olla need, kellena nad näida püüavad, kuid nende lojaalsus kuulub sellele, kelle võimuses on teha lõpp Daeneryse nõudele tõusta Raudtroonile.

Põhja pool kõrgub jääst ja kivist ehitatud mammutmüür, mis on niisama tugev kui selle kaitsjad. Just seal seisab Jon Snow, Öise Vahtkonna 998. ülempealik, vastamisi oma kõige võimsamate vaenlastega. Neid leidub nii vahtkonna sees kui ka müüri taga, jäiste olendite maal.

Kirjastus Varrak

Tõlkinud Mario Kivistik ja Tarmo Vaarpuu

552 lk, 21-22 eurot

Rubriigid: Uudised | George R. R. Martin: Tants lohedega kommenteerimine on välja lülitatud

Jonathan Stroud: Sosistav Kolp

sosistav-kolpJärjekordne lõbus, judinaid tekitav ja geniaalselt üles ehitatud lugu palju kiidusõnu pälvinud Lockwood & Co. sarjast.

Pool aastat pärast seda, kui Anthony, Lucy ja George pääsesid eluga Inglismaa kõige kummitusterohkemast majast, ei ole Lockwood & Co. kuigi edukas olnud. Quill Kipps ja tema Fittesi agentide meeskond topivad vahetpidamata oma nina Lockwoodi uurimisjuhtumitesse ja see tõsiasi tekitab pingeid ka kodus Portland Row’l.

Asjad pööravad aga paremusele, kui uus klient härra Saunders palkab Lockwood & Co. turvama Edmund Bickerstaffi haua lahtikaevamist. Kuulu järgi üritas see Victoria-aegne tohtrihärra surnutega suhelda. Saunders tahab, et kirst hõbedaga plommitaks, vältimaks mis tahes üleloomulikke probleeme. Kõik sujub hästi – kuni hetkeni, mil George’i uudishimu meelitab välja koletu kummituse. Kummituse vabanemisele järgneb veel suurem kaos.

KUKO inspektor Barnes annab Lockwoodile ja Kippsile teada, et Bickerstaffi kirstu käidi rüüstamas ning sealt varastati isevärki klaasese. Inspektor usub, et tegu on äärmiselt ohtliku esemega, ning tahab, et see üles leitaks. Lucy tähelepanu kipuvad aga hajutama kummituspurki vangistatud kolba tungivad sosinad…

Kirjastus Pegasus

Tõlkinud Marge paal

424 lk, 19 eurot

Rubriigid: Uudised | Jonathan Stroud: Sosistav Kolp kommenteerimine on välja lülitatud

Graham Joyce: Vaikiv maa

Mitmetele auhinvaikivdadele kandideerinud romaan.

Zoe ja Jake jäävad suusareisil Prantsuse Püreneedes laviini alla. Neil õnnestub tagasi külasse pääseda, kuid avastavad siis, et see on maha jäetud. Päevade möödudes ootavad nad päästmist, seejärel püüavad nad lahkuda. Kuid iga kord, kui nad lahkuvad, jõuavad nad samasse külla tagasi, terve kuurortlinn vaid nende päralt.

Seejärel tulevad nägemused ja unenäod ning vilksamisi lumel nähtud tuttavad kujud.

Ja mõistmine, et ehk ei jäänud keegi laviini all ellu…

Kirjastus Ersen

Tõlkinud Maria Reile

216 lk, 19 eurot

Rubriigid: Uudised | Graham Joyce: Vaikiv maa kommenteerimine on välja lülitatud

Lois McMaster Bujold: Mälu

9789985338254Üheteistkümnes täispikk Miles Vorkosigani elu ja seiklusi kujutav romaan.

Selles püüab Miles varjata äpardust, mis juhtus teda äkiliselt tabanud krambihoo tõttu. Muidugi ei jää see saladuseks ning Simon Illyan sunnib Milesi Keiserlikust Salateenistusest erru minema. Samal ajal püütakse keiser Gregorile sobivat kaasat leida, kuigi Gregor on ära põlanud kõik talle pakutud iludused. Kõigile ootamatult armub ta hoopiski Komarrilt pärit jõukasse pärijannasse. Üsna varsti pärast seda tabab äkiline tõbi Illyanit ning see tundub Milesile väga kahtlane. Tema katsed asja lähemalt uurida tõrjutakse järjekindlalt ning nõnda palubki ta Gregoril luua Keiserliku Audiitori ametikoht. Sellel kohal oleval isikul oleks peaaegu piiramatu võim ning ta alluks ainult keisrile endale. Milesi üllatuseks määrab Gregor ajutiselt sellele ametikohale tema enda.

Kirjastus Varrak

Tõlkinud Allan Eichenbaum

432 lk, 29 eurot

Rubriigid: Uudised | Lois McMaster Bujold: Mälu kommenteerimine on välja lülitatud

Tänav&Metsavana – Saladuslik tsaar 4: Kui rumalad surid

9789949578191Sõjaretk Uus-Kiievi vastu on alanud! Kuid Õnnepäev ja tema malev ei ole ainus jõud, kes on iidse linna oma sihikule võtnud. Hämarusest astuvad välja need, kes vajavad Kiievit rohkem kui Õnnepäev… Ja vajavad seda iga hinna eest.
Eepiline lahing on toimumas Uus-Kiievi all. Nii Õnnepäev, Los, Jomka kui vürst Vassili peavad oma võitluseid, igal oma eesmärgid, mõnel ka vastandlikud. Selgub, et nii mõnelgi mütoloogilisel koletisel on mehaaniline taust. Maa elanike saatus seisab noateral…”

Toimetanud Eva Luts

Kirjastus Fantaasia

240 lk, 23 eurot

Rubriigid: Uudised | Tänav&Metsavana – Saladuslik tsaar 4: Kui rumalad surid kommenteerimine on välja lülitatud