Uus ulme.ee leht

Nagu näha võib on ulme.ee nägu viimaks muutunud. Kasutusel on wordpressi mootor ja loobutud on mitmetest lahendustest ja süsteemist (nt foorumist). Mõned asjad ei pruugi veel töötada nagu vaja ja probleemidest ja vigadest võib teada anda joel.jans@eenet.ee.

Päise piltide autoriks Meelis Krošetskin.

Rubriigid: Uudised | Uus ulme.ee leht kommenteerimine on välja lülitatud

Robert Kirkman ja Jay Bonansinga: Tee Woodburysse

elavad Selles raamatus jätkub „Elavate surnute“ maailma vihatuima mehe – Kuberneri – elu ja võimuvõitluse tutvustus Woodbury linnas, mis algas raamatus „Elavad surnud: Kuberneri tõus“. Tema peamiseks vastaseks on keerulise saatusega neiu nimega Lilly Caul, kes ei suuda taluda kuberneri meetodeid linnarahva lõbustamiseks – omalaadseid gladiaatorivõitlusi inimeste vahel, kes Kubernerile ei meeldi. Samas on Lilly ka äärmiselt rahulolematu iseendaga, mis sunnib teda peaaegu enesehävituslikule teele. Jälle kord suudavad inimesed hakkama saada elavate surnutega, kuid mitte teiste inimeste ja sageli ka iseendaga.

Kirjastus Fantaasia, tõlkinud Martin Kirotar

304 lk, 24 eurot

Rubriigid: Uudised | Robert Kirkman ja Jay Bonansinga: Tee Woodburysse kommenteerimine on välja lülitatud

Sylvain Neuvel: Magavad hiiglased

magavad hiiglased_KK_ymbris.indd„Magavad hiiglased” on leidlik debüüt, mis järgib „Z maailmasõja” ja „Marslase” traditsioone, jutustatud intervjuude, päevikulõikude, üleskirjutuste ja uudislugude teravas rütmis, põnevusromaan, millele annab hoogu tõeotsing ja püüd valitseda jõudu, mis vapustab kogu maad.
Tüdruk, kelle nimi on Rose, sõidab oma uue jalgrattaga Lõuna-Dakotas Deadwoodis kodu lähedal ringi, kui kukub järsku maa sisse. Ta ärkab üles neljakandilise augu põhjas, mille seintel hiilgavad keerukad graveeringud. Aga teda päästma tulnud tuletõrjujad näevad auku vaadates midagi veel kummalisemat: väike tüdruk lamab hiiglasuure metallist käe peopesas.
Seitseteist aastat hiljem on veidra artefakti mõistatus endiselt lahendamata, objekti päritolu, ehitajad ja otstarve teadmata. Radiosüsinikumeetod annab uskumatu tulemuse; sõjaväelisi raporteid tsenseeritakse; teooriaid tekib ja kaob.
Mõned aga ei suuda kuidagi vastuste otsimisest loobuda.

Päikese Kirjastus, tõlkinud Eve Laur

320 lk, 21 eurot

Rubriigid: Uudised | Sylvain Neuvel: Magavad hiiglased kommenteerimine on välja lülitatud

Naomi Novik: Välja juuritud

9789949279968

Tunnustatud fantaasiakirjaniku Naomi Noviku „Välja juuritud“ võitis 2016. aastal parima romaani kategoorias nii Nebula kui ka Locuse auhinna, samuti Mythopoeic Awardi täiskasvanute kirjanduse kategoorias. Lisaks kandideerib raamat ka parima romaani kategoorias prestiižikale Hugo auhinnale.

Nooruke Agnieszka armastab orgu, kus ta elab, selle vaikseid metsasalusid ja sillerdavat jõge. Ent tema kodupaika varjutab kurjusest tulvil sünge Mets. Oru elanikke kaitseb Metsa eest kalk ja kauge võlur Lohe, kes nõuab oma abi eest kohutavat hinda: iga kümne aasta tagant tuleb talle teenijaks loovutada orust pärit tüdruk. Seda saatust peetakse vaat et sama jubedaks kui Metsa küüsi langemist, sest koju tagasitulekut Lohe juurest ei ole … Järjekordse tüdruku väljavalimine on ukse ees ning Agnieszka on hirmul. Kõik teavad, et Lohe viib kaasa tema parima sõbratari, kauni ja vapra Kasia, ning tema päästmiseks ei ole mingit võimalust. Kuid asjad lähevad hoopis teistmoodi ning elu kogu orus pöördub pea peale – riiki ründavad korraga nii Metsa jõledad koletised kui verd ja kättemaksu ihkav naaberriigi valitseja, ning kõik peavad tegema ränki valikuid, sest vanamoodi elu enam jätkuda ei saa.

Kirjastus Tänapäev. Tõlkinud Epp Aareleid

458 lk, 26 eurot

Rubriigid: Uudised | Naomi Novik: Välja juuritud kommenteerimine on välja lülitatud

Akuma V: Ohutsooni hundid

 

valge-hundi-kroonikad-ohutsooni-hundidSarja `Valge hundi kroonikad` esimene raamat.

Lugu keskendub teismelise tüdruku teekonnale läbi teismeea kirjutiste, mis ühel hetkel hakkavad elama oma elu, tõmmates tütarlapse tema igapäevareaalsusest seiklustesse, mis leiavad aset erinevates dimensioonides ja paralleelreaalsustes. Seiklused on vürtsitatud võitluskunstide, maagia, loominimeste ja paljude huvitavate ning keeruliste tegelastega. Samuti on kaunilt kirjeldatud meeskonna areng ja koostöö, inimeste vahelised suhetesõlmed ning eneseotsingud.

Kirjastus Hea Tegu, 376 lk, 28 eurot

Rubriigid: Uudised | Akuma V: Ohutsooni hundid kommenteerimine on välja lülitatud

Nora Roberts: Saatusetähed

saatusetähed-kaitsjate-triloogia-i-raamat

Kaitsjate-triloogia esimene raamat

Kirjastus Ersen

Tõlkija Maia Planhof

320 lk, 21-22 eurot

 

Rubriigid: Uudised | Nora Roberts: Saatusetähed kommenteerimine on välja lülitatud

Brandon Sanderson: Tulekahi

tulekahi

„Tulekahi“ on teine raamat Brandon Sandersoni pingelisest fantaasiapõnevikust „Kättemaksjad“.

NEWCAGO ON VABA.

Nad ütlesid Davidile, et see on võimatu – isegi Kättemaksjad polnud tapnud Kõrgemaid Eepikuid. Ent Terassüda – haavamatu, surematu, võitmatu Terassüda – on surnud. Ja seda Davidi käe läbi. Terassüdame tapmine pidi muutma elu lihtsamaks. Selle asemel mõistab David, et tal on küsimusi. Suuri küsimusi. Ja keegi Newcagos ei oska vastata.

Aga Taastatud Baabülon, varasemalt Manhattani linnaosa, pakub võimalusi. Salapärase Kõrgema Eepiku Regaalia võimu all olev Taastatud Baabülon on üleujutatud ja hale paik, kuid David on kindel, et see on see rada, mis viib ta selleni, mida otsib. Kõrgemast Eepikust despoodi kanna all olevasse linna on ohtlik siseneda, kuid David on nõus riskima. Sest Terassüdame tapmine jättis tema südamesse augu. Augu, kus elas kord tema kättemaksuiha. Kuidagi täitis ta selle augu teise Eepikuga – Tulekahjuga. Ja ta on valmis tema leidmiseks ja vastuste saamiseks asuma retkele, mis on süngem ja veelgi ohtlikum kui ta rünnak Terassüdamele.

Kirjastus Pikoprint

Tõlkija Mario Pulver

381 lk, 21 eurot

Rubriigid: Uudised | Brandon Sanderson: Tulekahi kommenteerimine on välja lülitatud

Uus BAAS

Alates tänasest on BAAS aadressil http://baas.ulme.ee arvustamiseks jälle avatud. Arvustuse redigeerimisakna avamiseks tuleb vajutada rohelist värvi pliiatsiikoonileteose pealkirja kõrval. Edasine peaks olema harjumuspärane.

Tavakasutajal puudub hetkel veel võimalus lisada puuduvaid autoreid ja teoseid, samuti pole võimalik uueks kasutajaks registreeruda, ent kõik nimetatu tehakse võimalikuks esimeses järjekorras.

Kuna vabatahtliku kujundajana ei andnud keegi ennast üles, pidin seda tööd tegema ise, käigu pealt õppides; eesmärgiks oli reprodutseerida BAASi harjumuspärane väljanägemine.

Viimati lisandunud arvustuste nimekirja näeb lingilt http://baas.ulme.ee/RSS/Arvustused

Tempo, millega see nimekiri nüüd uuenema hakkab, peaks näitama kuivõrd BAASi reanimeerimist üldse vaja oli.

Andri Riid

Rubriigid: Uudised | Uus BAAS kommenteerimine on välja lülitatud

Saale Väester: Reetur

reetur

„Reetur“ on lugu noorest naisest Barbarast, kes elab täpsemalt määratlemata tulevikus kohas, mida kunagi tunti Eestina.

Tema maailm on meie omast hoopis erinev. Planeedi Maa on hõivanud tulnukad, keda nende lemmikharrastuse pärast kutsutakse küttideks. Inimesed on surutud saaklooma rolli. Barbara ei taha aga paratamatusega leppida ja annab endast parima, et sissetungijate vastu võidelda. Kuid siis kohtub ta tulnuka Timareusiga, kes tutvustab talle oma maailma. Piir hea ja halva, õige ja vale vahel muutub häguseks, Barbara ei tea enam, kuidas ta käituma peaks. Ta tunneb Timareusi vastu tugevat sümpaatiat, võib-olla isegi armastust, kuigi ta peaks seda olendit vihkama.

Mida ta tegema peaks? Kas tulnuka ja inimese vahel üldse saab olla armastust? Milline on Barbara tegelik koht selles vaenulikus maailmas?

Kirjastus Kentaur

112 lk, 12 eurot

Rubriigid: Uudised | Saale Väester: Reetur kommenteerimine on välja lülitatud

Blake Crouch: Tumeaine

tumeaine_kaanekujundus.CDR„Tumeaine“ on ulmemaailmast tuttavate kõrgtehnoloogiliste teadmistega rikastatud tempokas triller, mis räägib valikutest, käimata jäänud radadest ja sellest, kui kaugele on keegi nõus oma unistuste elu nimel minema.

Kujutle, et sinult küsitakse: „Kas oled oma eluga rahul?“, ja hetk hiljem kaotad juba teadvuse. Ärgates ei ole sinu elu enam sinu elu ja kõik sulle varasemalt tuttav on kuhugi kadunud.

Jason Dessen on ülikooli füüsikaprofessor, kes elab oma naise ja pojaga täiesti tavalist elu. Ühel õhtul ilmub Jasoni ette maskis mees, kes ta endaga kaasa viib ja talle salapärast ainet süstib. Kui Jason ärkab, ei ole maailm tema ümber enam samasugune. Tema naine ei ole tema naine, tema poega pole kunagi eksisteerinudki. Jason on tunnustatud teadlane, geenius, kes on saavutanud midagi enneolematut. Midagi ilmvõimatut.

Teekond tagasi endise elu juurde kujuneb ohtlikumaks ja hirmsamaks, kui Jason oleks eales osanud arvata. Ta peab silmitsi seisma iseenda varjatuimate külgedega ning võitu saama hirmuäratavast, näiliselt alistamatust vaenlasest.

Kirjastus Helios

Tõlkinud Andreas Ardus

304 lk, 18-19 eurot

Rubriigid: Uudised | Blake Crouch: Tumeaine kommenteerimine on välja lülitatud

Andris Feldmanis: Viimased tuhat aastat

Viimased Tuhat Aastat 200x130+15+130+100+bleed 5mmSee juhtub mitme sajandi pärast. Siis, kui viimase inimese viimase hingetõmbeni on jäänud tuhat aastat.

Niko elab Berliinis. Tal on korter ja mõned sõbrad. Ta veedab oma päevi mängides, süües ja magades. Ta on täiesti normaalne inimene. Samasugune kui kõik teised selles tulevikus, kus masinad hoolitsevad inimeste nagu oma vanadekodus elavate vanemate eest.

Selles vaikelus, kus inimestel pole enam funktsiooni, on midagi väljakannatamatut. Paljud löövad käega, ent Niko ootab, teadmata täpselt mida. Kõik muutub, kui ta näeb sajanditevanust filmi „Terminaator 2”, mille painajalik nägemus inimkonna tulevikust ei lase tal enam oodata. Niko sukeldub Vanasse Kultuuri, et kogeda eluiha nagu möödunud lugude kangelased. Ent uued läbielamised viivad ta vaimse kokkukukkumise äärele. Kui Niko kohtab Verat, näib talle, et on viimaks leidnud tähenduse ja õnne. Aga see on kõigest lõpu algus. Meie kõigi jaoks.

„Viimased tuhat aastat” on stsenarist Andris Feldmanise debüütromaan.

Kirjastus Varrak

200 lk, 15 eurot

Rubriigid: Uudised | Andris Feldmanis: Viimased tuhat aastat kommenteerimine on välja lülitatud

Tõnis Tootsen: Esimene päev

esimene-päevEsimene Päev“ on käsitsi kirjutatud ja rikkalikult illustreeritud filosoofiline fantaasiaromaan Eesti elust anno Domini 2034.
Meeleheitel teeline on läbi kaosesse kaduva riigi riismete jala Revaliasse rännanud, lootes leida – nagu me kõik – Midagi Paremat. Kas leitu väärib paigale jäämist ja kodukülla ootama jäänud ema kohale aitamist? Eesti kohale ehitatud Kupli all tiksub aeg vägevate ja võrdsete vastasseisude priginal ning valguse hääbudes ähmastuvad piirid punktiirideks. Maailm ähvardab kokku sulada…
Julgelt sisu ja vormiga mängiv taoistlikest tuultest kantud teos võiks huvi pakkuda nii kirjandus- kui kunstigurmaanile. Iga käsikirja alusel trükitud raamat on autori käe all läbinud tunniajase järeltöötluse, nii et pole kaht täiesti ühesugust eksemplari.

Autori väljaanne, 576 lk (müügil hetkel vaid Rahva Raamatus).

Rubriigid: Uudised | Tõnis Tootsen: Esimene päev kommenteerimine on välja lülitatud

Jon Steele: Vahimehed

vahimehedEnne aegade algust peideti Šveitsi Lausanne’i katedraali alla üks saladus. Seda ei teadnud ei inglid ega inimesed. Kuni praeguseni… Marc Rochat peab katedraali kellatornis öösiti linna üle vahti. Ta elab maailmas, mida täidavad varjud, ammumöödunud aeg ja kujuteldavad olendid. Midagi kõhedust tekitavat on siinses pühakojas. Maa-alustest krüptidest kandub kummalisi värinaid ja katedraali läheduses asuvatelt tänavatelt hakkab välja tulema jõhkralt mõrvatud ohvrite surnukehi. Kohe katedraali vastas elab kõrgklassi prostituut Katherine Taylor, loomult unistaja, kes saab peagi teada, et tema muinasjutuline elu on liiga hea, et olla tõsi. Rochat’ ja Taylori teed ristuvad briti eradetektiivi Jay Harperi omaga, kes ärkab ühes armetus hotellitoas, ühegi mälestuseta, miks ta siin on või kes ta siia saatis. Kui telefon heliseb ja talle pakutakse tööd, on selge, et tal pole muud valikut kui see vastu võtta. USAst pärit kirjanik Jon Steele töötas üle kahekümne aasta uudistekanali ITN operaatori ja toimetajana.

Kirjastus Varrak

Tõlkinud Marju Randlane

556 lk, 27 eurot

Rubriigid: Uudised | Jon Steele: Vahimehed kommenteerimine on välja lülitatud

Mairi Laurik: Mina olen Surm

9789949850112“Mina olen Surm” on Mairi Lauriku teine ilmunud romaan. Raamat on Tänapäeva ja Lastekirjanduse Keskuse korraldatud 2016. aasta noorteromaani võistluse võitja.

Roomet on täitsa tavaline poiss. Pealtnäha. Päris tavalisest eristab teda ehk see, et ta ei ela mitte oma kodus, vaid peaaegu Eesti teises otsas vanatädi juures. Vahel lihtsalt juhtub, et koolis lähevad asjad nii teravaks, et mõistlik on liikuda kusagile, kus keegi sind ei tunne. Kus see, kes sa oled, ei mõjuta sinu lähedasi. Kus sa võid hoida omaette. Sest Roometil on saladus, mida ta isegi päris hästi ei mõista, võime või vägi, mis on kummaline, hirmutav ja arusaamatu … ning aina süveneb. Kuid suhted uute klassikaaslastega ei lähe päris nii, nagu Roomet on ette kujutanud ja tema ellu murravad sisse inimesed, kes sunnivad teda ümber hindama oma senist elu ning hakkama kasutama oma kummalist väge. Kuid kas tal on õigus sekkuda teiste eludesse? Teiste surmadesse?

Kirjastus Tänapäev

224 lk, 18 eurot

Rubriigid: Uudised | Mairi Laurik: Mina olen Surm kommenteerimine on välja lülitatud

Rick Riordan: Percy Jackson ja olümplased: Titaani needus

percy-jackson-ja-titaani-needusSarja „Percy Jackson ja olümplased” kolmas raamat.

Pooleldi poiss – pooleldi jumal – läbinisti kangelane

Sugugi mitte iga päev ei võidelda olevusega, kes on ühteaegu nii lõvi kui ka inimene. Aga arvestades, et olen Kreeka jumala poeg, siis võib seda ette tulla küll.

Mu sõber Annabeth on kadunud, jumalanna on aheldatuna vangis ja vaid viis pooleverelist kangelast pääsevad retkele, mille sihiks on alistada viimsepäevakoletis.

Oh, ja kas teate mis? Ettekuulutuse järgi ei pääse sugugi kõik meist eluga…

Rick Riordan on auhinnatud põnevuskirjanik, kelle raamatute vapustavates seiklustes põimuvad ühte antiikaja müüdid ja kaasaeg.

Kirjastus Pegasus, Tõlkinud Eva Finch

296 lk, 19 eurot

Rubriigid: Uudised | Rick Riordan: Percy Jackson ja olümplased: Titaani needus kommenteerimine on välja lülitatud

Pierce Brown: Kuldne poeg

kuldne-poeg-punase-tõusu-triloogia-2-osa“Punase tõusu” triloogia 2. osa.

Pierce Browni romaanis „Kuldne poeg“ jätkab Darrow oma teekonda, et õiglus jalule seada ja oma rahvas orjusest vabastada. Päritolult kõige madalamasse, punaste kihti kuuluv Darrow, kellest on tragöödia sunnil saanud mässaja, on imbunud inimkonda valitsevasse kuldsete ülemklassi, et seda seestpoolt hävitama hakata. Oma tõelist palet varjatest kogeb Darrow kuldsete julmas maailmas nii sõprust, lugupidamist kui ka armastust, ent ka vägevate viha ja raevu. Darrow teab, et vabadusse viib ainult üks tee – revolutsioon. Ent ta ei tohi unustada ka, et ta ei võitle mitte kättemaksu, vaid lootusrikka uuestisünni nimel.

Kirjastus Varrak, tõlkinud Marju Randlane

456 lk, 25 eurot

Rubriigid: Uudised | Pierce Brown: Kuldne poeg kommenteerimine on välja lülitatud