Jutuvõistlus 2017

Eesti Ulmeühing ja kirjastus Fantaasia kuulutaPildiotsingu kirjastus fantaasia tulemusvad välja järjekordse ulmeliste lühijuttude võistluse. Tööde esitamise tähtaeg 31. märts 2017.

Täpsemalt loe jutuvõistluse reeglitest.

Jutuvõistlust toetab

kulka logo

Rubriigid: Uudised | Jutuvõistlus 2017 kommenteerimine on välja lülitatud

Robert Silverbergi valitud teoste II osa

silverbergUlmekirjanduse suurmeistri Robert Silverbergi 18 lühiromaani, jutustust ja lühijuttu viivad lugeja tuumasõjajärgsesse varemetes New Yorki, poliitvangide koonduslaagrisse, mis asub miljardi aasta kaugusel minevikus, eelajaloolisel Maal, aga ka ajaparadokside, klooniperekondade ja ülihoolitsevate ning diktaatorlike majapidamisrobotite keskele. Robert Silverberg: «Ja nõnda ongi siin, nende kaante vahel üks valik, väga selektiivne valik neist sadadest ja sadadest lugudest, mida ma oma kirjanikutee esimese 15 aasta jooksul kirjutasin. Kogumik algab enam-vähem korraliku materjaliga mu hilisteismeea õpipoisiaastatest 1950ndate esimese poole lõpust, jätkub selgepilgulise professionaali, kelleks ma kiiresti sain, sujuvate ja pädevate töödega 1950ndate lõpust ning lõpeb mõnede üsna uhkete ja nõtkete paladega 1960ndate teisest poolest, mil ma olin jõudmas oma kirjanikuvõimete tippvormi. Omamoodi autobiograafia juttudes. Ja mis puutub minusse, siis on see ettevõtmine kirjandusliku arheoloogia vallas minu enda minevikku kaevumisel, taasavastamaks kirjanikku, kellena ma 60 aastat tagasi alustasin, olnud lihtsalt imepärane kogemus.»

Kirjastus Fantaasia, tõlkinud Juhan Habicht, Priit Kenkmann, Tatjana Peetersoo, Külli Seppa, Raul Sulbi, Hannes Talja, Jaana Talja.

344 lk, 24 eurot

Rubriigid: Uudised | Robert Silverbergi valitud teoste II osa kommenteerimine on välja lülitatud

Åsa Larsson ja Ingel Korsell: Näkk

näkk„Näkk” on sarja „PAX” kuues raamat.

Hirm on kõige karmim vangla. Alriku ja Viggo koolis toimuval iga-aastasel talvisel päästeõppusepäeval juhtub midagi kohutavat. Alrik kukub läbi jää! Kas vees luurab Näkk? Samal ajal on Gripsholmi lossi saabunud uus lossiülem, aga tema juures on midagi kahtlast. Lisaks on poiste ema Mariefredi ilmunud ja seda koos tohutult suure üllatusega! Keegi ei oska aimatagi, mida see üllatus endaga kaasa toob!

Kirjastus Varrak, tõlkinud Kadri papp

208 lk, 14 eurot

Rubriigid: Uudised | Åsa Larsson ja Ingel Korsell: Näkk kommenteerimine on välja lülitatud

Sarah J. Maas: Kesköö kroon

kesköö-kroon“Klaastrooni” seeria jutustab Celaena Sardothienist, 18-aastasest palgamõrvarist Adarlani kuningriigis. Kui kuningas vangistab ta, võtab Celaena vastu kutse võistelda klaaskantsis teiste palgamõrtsukate ja varastega võimaluse eest teenida kuningriigi kangelasena ja saada nelja aasta pärast vabaks. Seeläbi loob ta ootamatud sidemed kaardiväe kapteni Chaoli ja Adarlani kroonprintsi Dorianiga. Aja jooksul tõmmatakse Celaena vandenõusse ja lahingutesse, mis viivad avastusteni nii kuningriigi kui tema enda kohta.
„Kesköö kroon“ on seeria teine raamat.

Kirjastus Pikoprint, tõlkinud Madis Jürviste

438 lk, 22 eurot

Rubriigid: Uudised | Sarah J. Maas: Kesköö kroon kommenteerimine on välja lülitatud

Rick Yancey: Viimane täht

yanceyMenuka Viienda Laine sarja kauaoodatud finaal!

Vaenlane on Teised. Vaenlane on meie. Nad on siin all, nad on seal üleval, nad pole mitte kusagil. Nad tahavad Maad. Nad tahavad, et Maa oleks meie. Nad tulevad meid siit minema pühkima, nad tulevad meid päästma.

Kuid kõigi nende mõistujuttude varjus peitub tõde ‒ Cassie on reedetud. Samuti Ringer, Zombi, Nugget. Ja 7,5 miljardit inimest, kes elasid varem meie planeedil. Esmalt reetsid neid Teised ja nüüd meie ise.

Neil viimastel päevadel peavad viimased ellujäänud Maal langetama otsuse: mis on tähtsam, kas päästa iseennast … või see, mis teeb meist inimesed.

Ajakirjade Kirjastus, tõlkinud Raili Puskar

316 lk, 23 eurot

Rubriigid: Uudised | Rick Yancey: Viimane täht kommenteerimine on välja lülitatud

Bjørn Sortland ja Timo Parvela: Kepler62. Teine raamat: Start

KAAS_KOOS_START.indd

Väga vähesed suudavad arvutimängu ”Kepler62” kõik tasemed läbi teha. Rikka relvatöösturi tütar Marie palkab kolm nohikut enda jaoks lahendust leidma.

Salapärane organisatsioon nimega OTNSPCFRVR (Out In Space For Ever) kavatseb saata lapsi ja noori uurima planeedisüsteemi Kepler62, mille elutingimused võivad sarnaneda tingimustega Maal. Aga mis saab siis, kui väljavalitu püüab ülesandest keelduda?

Kaasahaaravalt kirjutavad Bjørn Sortland ja Timo Parvela on koos illustraator Pasi Pitkäneniga loonud põneva maailma, kus sõprus pannakse proovile keset tundmatut kosmost. ”Start” on kuueosalise raamatusarja teine osa.

Ajakirjade Kirjastus, tõlkinud Rain Kooli

124 lk, 15 eurot

Rubriigid: Uudised | Bjørn Sortland ja Timo Parvela: Kepler62. Teine raamat: Start kommenteerimine on välja lülitatud

Me armastame maad (venekeelse ulme antoloogia)

Pimesi_hypates_kaas2“Kõige tähtsam on Maal. Peamine jääb alati Maale, ja ka mina jään Maale. Otsustatud. Kõige tähtsam on Maal…”

Nii mõtleb Žilin vendade Strugatskite seni eesti keelde tõlkimata romaani „Praktikandid” lõpuridadel. See kuulus tsitaat on ütlemata palju suutnud mõjutada kogu venekeelset ulmekirjandust. Kõige tähtsam on inimene, kõige tähtsam on see, mis jääb Maale – need lähtekohad on tänu Strugatskite mõjule venekeelses ulmes tihti palju selgemini välja joonistunud kui ingliskeelses ulmes.

Kogumikus on motoga haakuvat venekeelset ulmet läbi 70 aasta – alates Strugatskite endi 50. aastatel ilmunud juttudest läbi kõigi kümnendite kuni selle sajandini välja, need on valitud nii, et iga kümnend oleks esindatud kronoloogilises järjekorras. Valitud lugusid seob lahkumiste ja saabumiste temaatika, hüvastijätud ja kohtumised, valusad otsused, inimeseks olemine ning armastus Maa vastu.

Kogumiku lood:
Arkadi ja Boriss Strugatski. Otsustav katse (1959)
Arkadi ja Boriss Strugatski. Üksikud oletused (1959)
Vladimir Mihhailov. Oja Iapetusel (1968)
Andrei Balabuhha. Hauakaevaja (1975)
Viktor Kolupajev. Me armastame Maad (1975)
Vjatšeslav Rõbakov. Koduhoidjad (1987)
Vjatšeslav Rõbakov. Vesi ja laevukesed (1992)
Juri Nesterenko. Maa helesinine taevas (2006)
Nik Sredin. Niña (2010)

Kirjastus Fantaasia, koostanud Veiko Belials

260 lk, 23 eurot

Rubriigid: Uudised | Me armastame maad (venekeelse ulme antoloogia) kommenteerimine on välja lülitatud

Henrik Tamm: Ninja Timmy ja reis Sansoriasse

Ninja Timmy_kaas.indd

Raamatust „Ninja Timmy ja varastatud naer” tuttavad kass Timmy, naarits Simon ning põrsakestest vennad Jasper ja Kasper satuvad uude pöörasesse seiklusse.
Seekord suunduvad nad Sansoria saarele, mida on tabanud kohutav needus. Kas Maagilised Ninja’d suudavad ära hoida selle kandumise üle terve maailma?

Raamatu autor Henrik Tamm on Hollywoodis tegutsev eesti juurtega disainer, kes on aidanud luua kujundust muu hulgas sellistele filmidele nagu „Shrek” ja „Narnia kroonikad”.

Ajakirjade Kirjastus, tõlkinud Maris Sõrmus

216 lk, 18 eurot

Rubriigid: Uudised | Henrik Tamm: Ninja Timmy ja reis Sansoriasse kommenteerimine on välja lülitatud

Peter Brown: Pöörane robot

pöörane-robot

Kas robot saab metsikus looduses hakkama?

Robotitüdruk Roz avastab end ühe kauge metsiku saare pealt. Tal pole aimugi, kuidas või miks ta sinna sattus, kuid teab, et peab hakkama saama. Pärast mitmeid katsumusi saab Roz aru, et tema ainus lootus on õppida loomadelt saarel kohanema. Tasapisi leiab Roz endale sõpru ja hakkab end saarel isegi koduselt tundma – kuni ühel päeval hakkab robotit vaevama tema salapärane minevik.

Menukas ning auhinnatud illustraator Peter Brown on kirja pannud südantsoojendava seiklusliku loo sellest, mis juhtub, kui omavahel põrkavad kokku loodus ja tehnoloogia.

Kirjastus Hea Lugu, tõlkinud Jaan Sudak

288 lk, 16 eurot

Rubriigid: Uudised | Peter Brown: Pöörane robot kommenteerimine on välja lülitatud

Frances Hardinge: Valede puu

Valede puu_KAAS_140x210.indd

Kui Faithi isa salapärastel põhjustel hukkub, otsustab tüdruk valede puntra lahti harutada. Isa asjade hulgast vihjeid otsides avastab ta kummalise puu. Puu, mis toitub talle sosistatud valedest ja mille vili paljastab peidetud saladusi.
Aga kui Faithi valed kontrolli alt väljuvad, saab tüdruk aru, et kui valed on võrgutavad, siis tõde on vapustav …

Frances Hardinge on tunnustatud briti laste- ja noortekirjanik. Juba tema esimene raamat, „Öökärbse lend“, pärjati Branford Boase’i väljapaistva debüütromaani auhinnaga. „Valede Puu“ on Francesi seitsmes romaan, mis 2015. aastal tunnistati briti mainekal Costa raamatuauhindade jagamisel aasta parimaks raamatuks.

Kirjastus Pegasus, tõlkinud Lydia Raadik

392 lk, 20 eurot

Rubriigid: Uudised | Frances Hardinge: Valede puu kommenteerimine on välja lülitatud

Sally Green: Poolmetsik

poolmetsik

Nathan Byrn on jooksus. Valged nõiad jahivad teda. Mustad nõiad vihkavad teda. Mõrtsukalikult isalt saadud anne on metsik uudne vägi, mis ei allu Nathani tahtele.
Ta peab leidma tüdruku, keda armastab, kes võib ometi olla ta reetnud. Mustade ja Valgete nõidade vahelises sõjas, kus teda kistakse mõlemale poole, võib juhtuda, et suurim oht, millega Nathan silmitsi seisab, on tema ise …

Sally Green hakkas raamatuid kirjutama 2010. aastal. Tema debüütromaan “Poolpaha” sai üle terve maailma kiiresti tõeliseks menukiks ja raamatupoodide kett Waterstones valis selle 2015. aasta parimaks noorteraamatuks. “Poolmetsik” on sarja teine raamat.

Sally elab Inglismaa loodeosas. Ta pidas varemalt kanu, keedab väga head moosi, ei pea triikimist vastumeelseks ning armastab Walesis jalutada ka siis, kui vihma sajab. Ta peaks tõesti vähem kohvi jooma.

Kirjastus Pegasus, tõlkinud Marge Paal

384 lk, 22 eurot

Rubriigid: Uudised | Sally Green: Poolmetsik kommenteerimine on välja lülitatud

Robert Kirkman ja Jay Bonansinga: Tee Woodburysse

elavad Selles raamatus jätkub „Elavate surnute“ maailma vihatuima mehe – Kuberneri – elu ja võimuvõitluse tutvustus Woodbury linnas, mis algas raamatus „Elavad surnud: Kuberneri tõus“. Tema peamiseks vastaseks on keerulise saatusega neiu nimega Lilly Caul, kes ei suuda taluda kuberneri meetodeid linnarahva lõbustamiseks – omalaadseid gladiaatorivõitlusi inimeste vahel, kes Kubernerile ei meeldi. Samas on Lilly ka äärmiselt rahulolematu iseendaga, mis sunnib teda peaaegu enesehävituslikule teele. Jälle kord suudavad inimesed hakkama saada elavate surnutega, kuid mitte teiste inimeste ja sageli ka iseendaga.

Kirjastus Fantaasia, tõlkinud Martin Kirotar

304 lk, 24 eurot

Rubriigid: Uudised | Robert Kirkman ja Jay Bonansinga: Tee Woodburysse kommenteerimine on välja lülitatud

Sylvain Neuvel: Magavad hiiglased

magavad hiiglased_KK_ymbris.indd„Magavad hiiglased” on leidlik debüüt, mis järgib „Z maailmasõja” ja „Marslase” traditsioone, jutustatud intervjuude, päevikulõikude, üleskirjutuste ja uudislugude teravas rütmis, põnevusromaan, millele annab hoogu tõeotsing ja püüd valitseda jõudu, mis vapustab kogu maad.
Tüdruk, kelle nimi on Rose, sõidab oma uue jalgrattaga Lõuna-Dakotas Deadwoodis kodu lähedal ringi, kui kukub järsku maa sisse. Ta ärkab üles neljakandilise augu põhjas, mille seintel hiilgavad keerukad graveeringud. Aga teda päästma tulnud tuletõrjujad näevad auku vaadates midagi veel kummalisemat: väike tüdruk lamab hiiglasuure metallist käe peopesas.
Seitseteist aastat hiljem on veidra artefakti mõistatus endiselt lahendamata, objekti päritolu, ehitajad ja otstarve teadmata. Radiosüsinikumeetod annab uskumatu tulemuse; sõjaväelisi raporteid tsenseeritakse; teooriaid tekib ja kaob.
Mõned aga ei suuda kuidagi vastuste otsimisest loobuda.

Päikese Kirjastus, tõlkinud Eve Laur

320 lk, 21 eurot

Rubriigid: Uudised | Sylvain Neuvel: Magavad hiiglased kommenteerimine on välja lülitatud

Naomi Novik: Välja juuritud

9789949279968

Tunnustatud fantaasiakirjaniku Naomi Noviku „Välja juuritud“ võitis 2016. aastal parima romaani kategoorias nii Nebula kui ka Locuse auhinna, samuti Mythopoeic Awardi täiskasvanute kirjanduse kategoorias. Lisaks kandideerib raamat ka parima romaani kategoorias prestiižikale Hugo auhinnale.

Nooruke Agnieszka armastab orgu, kus ta elab, selle vaikseid metsasalusid ja sillerdavat jõge. Ent tema kodupaika varjutab kurjusest tulvil sünge Mets. Oru elanikke kaitseb Metsa eest kalk ja kauge võlur Lohe, kes nõuab oma abi eest kohutavat hinda: iga kümne aasta tagant tuleb talle teenijaks loovutada orust pärit tüdruk. Seda saatust peetakse vaat et sama jubedaks kui Metsa küüsi langemist, sest koju tagasitulekut Lohe juurest ei ole … Järjekordse tüdruku väljavalimine on ukse ees ning Agnieszka on hirmul. Kõik teavad, et Lohe viib kaasa tema parima sõbratari, kauni ja vapra Kasia, ning tema päästmiseks ei ole mingit võimalust. Kuid asjad lähevad hoopis teistmoodi ning elu kogu orus pöördub pea peale – riiki ründavad korraga nii Metsa jõledad koletised kui verd ja kättemaksu ihkav naaberriigi valitseja, ning kõik peavad tegema ränki valikuid, sest vanamoodi elu enam jätkuda ei saa.

Kirjastus Tänapäev. Tõlkinud Epp Aareleid

458 lk, 26 eurot

Rubriigid: Uudised | Naomi Novik: Välja juuritud kommenteerimine on välja lülitatud

Akuma V: Ohutsooni hundid

 

valge-hundi-kroonikad-ohutsooni-hundidSarja `Valge hundi kroonikad` esimene raamat.

Lugu keskendub teismelise tüdruku teekonnale läbi teismeea kirjutiste, mis ühel hetkel hakkavad elama oma elu, tõmmates tütarlapse tema igapäevareaalsusest seiklustesse, mis leiavad aset erinevates dimensioonides ja paralleelreaalsustes. Seiklused on vürtsitatud võitluskunstide, maagia, loominimeste ja paljude huvitavate ning keeruliste tegelastega. Samuti on kaunilt kirjeldatud meeskonna areng ja koostöö, inimeste vahelised suhetesõlmed ning eneseotsingud.

Kirjastus Hea Tegu, 376 lk, 28 eurot

Rubriigid: Uudised | Akuma V: Ohutsooni hundid kommenteerimine on välja lülitatud