Olulist

Alanud on registreerumine suvisele suursündmusele Estcon!

Estcon toimub Jõgevamaal Udu talus 13. kuni 15. juulil.
Kava
Registreeruma
Tuletame meelde, et käimas on ka Stalkeri hääletus ja sõnavõistlus, millest on lähemalt kirjutatud allpool.

Näeme Udus!

***

HÕFFi ja Eesti Ulmeühingu sõnavõistlus

 Kas teile meeldivad ulme ja märulifilmid? Kas te käite kobarkinos? Võimalik, et te isegi ei juurdle selle üle, et keegi on need kaunid eestikeelsed sõnad kunagi välja mõelnud, asendamaks vene- või ingliskeelseid – nõnda igapäevaseks on need muutunud.

Sellest innustust saanuna kuulutavad Haapsalu õudus- ja fantaasiafilmide festival ja Eesti Ulmeühing koostöös Eesti Keele Instituudiga välja sõnavõistluse, mille eesmärk on leida sobivad vasted nendele õudusfilmide ja ulmekirjandusega seotud mõistetele, mis eesti keeles pole täpset ja ladusat väljendust veel leidnud. Me anname teile ette kuus sageli kasutatavat sõna, aga sõnu koos vastetega võite pakkuda ka ise.

Võistlus kestab 25. juunini ja võitjad kuulutatakse välja Eesti Ulmeühingu igasuvisel kokkutulekul Estcon. Auhinnad panevad välja nii HÕFF, ulmeühing kui Eesti Keele Instituut. Ja neid tuleb kaugelt rohkem kui üks.

Osaleda ja sõnu pakkuda saab aadressil http://2018.hoff.ee/est/sonaus

***

Stalkeri hääletus

Eesti Ulmeühing kuulutab välja ulmeauhinna Stalker 2018 lõpphääletuse eelmisel aastal ilmunud ulmeteoste põhjal. Hääletamiseks tuleb reastada kategooria kolm paremat.
Ei ole kohustust hääletada kõigis kategooriates – kui mingis kategoorias ei suuda kolme paremat leida, siis võib selle kategooria vahele jätta.
Paremusjärjestused tuleb reastada vastavas hääletuskeskkonnas: https://goo.gl/forms/V7XacqzTA0EGN2l03 või saata meiliaadressile stalker@ulme.ee Mugavam on kasutada hääletuskeskkonda, nimekirjad on väljas ka Stalkerite alamlehel.
Meiliga saates tuleb lisaks kirja panna ka oma ees- ja perekonnanimi ning sünniaeg, see aitab kontrollida, et iga hääletaja osaleks vaid ühe korra. Samu andmeid küsime ka hääletuskeskkonnas. Nime ja sünniajata hääli arvesse ei võeta.
Hääletus algab 15. aprillil 2018  ja lõpeb 2. juulil 2018.

This entry was posted in Uudised. Bookmark the permalink.