Tähetorn

Tähetorn on nagu Hollywoodi tähtede allee või NHLi Kuulsuste Hall – siit leiad need, kelle panus eesti ulmesse on leidnud tunnustamist teenete Stalkeri või Ulmeühingu auliikme staatusega.

Teenete Stalker 2019 – Juhan Habicht

Tõlkija, kelle kontos on sellised suurnimed nagu Zelazny, Stross, Card, Herbert, Gibson, Martin, Stephenson, Howard, Anderson… Sellega peaks kõik selge olema. Ilma Juhani tõlgeteta oleks meie ulmeriiul oluliselt vaesem. Terve Amberi saaga tõlkimine üksi väärib seda tunnustust.

 

Foto: Veiko Kastanje

 

Teenete Stalker 2019 – Arvi Nikkarev

Tõlkija, antoloogiate koostaja ja kirjastaja, tänu kellele teame üht-teist ka soome ulmest. Ilmselt pole palju öelda, et ulme kirjastamine on Arvi jaoks missioon ning selle täitmisel lähtub ta põhimõttest, et tähtis pole kvantiteet, vaid kvaliteet. 17 Stalkerit, mis tema kirjastus Skarabeus on saanud, on selle veenvaks tõestuseks.

 

                                                                  Foto: Veiko Kastanje

 

Teenete Stalker 2015 – Mario Kivistik

Legendaarne tõlkija, antoloogiate koostaja ja kirjastaja. “Marduse” looja ja põlvkonnatäie autorite koondaja selle ajakirja/antoloogia ümber. Pani aluse igakuistele ulmekokkusaamistele (esiti ainult autorite kokkusaamised Tallinnas Hellas Hundis).

 

 

 

Foto: Arno Saar/Õhtuleht

Teenete Stalker 2003 – Ain Raitviir (1938-2006)

Tõlkija ja ulme propageerija. Stalker on aga eelkõige ja peaasjalikult antoloogia “Lilled Algernonile” koostamise eest. See kultuskogumik on ulme juurde toonud rohkem kui ühe põlvkonna lugejaid.

 

Eesti Ulmeühingu auliige 2015 kuni 2017 – Henn-Kaarel Hellat (1932-2017)

  Foto: Ene Kallas

Sõna “ulme” looja, ühe esimestest eesti ulmeromaanidest – “Naiste maailma”- autor.