Estcon 2013 kava +

Põhiprogrammi kava kuulamine on vabatahtlik. Lisaks sellele on palju muud, mida teha samal ajal või selle asemel. Mõned neist organiseeritud tegevused, mõned omaalgatuslikud.

Raamatu- ja filmi- ja muulaat
Kasutajalt kasutajale sümboolse hinna eest. On ka “võta tasuta” raamatukast, kust saab nii võtta kui lisaks panna. Kohapeal saab soodsa hinnaga soetada kirjastuse Fantaasia ja Skarabeus raamatuid – ettetellimisel kättesaamine paremini kindlustatud.

Müüa võib ka kõike muud isetehtut, mis vähegi teemasse läheb, ning reklaamida üritusi. Fännikraam, larbi-varustus jms. Estconi T-särgid, näiteks.

Laua- ja kaardimängud
Andreas Jõesaar ja Ove Hillep võtavad kaasa ning on valmis juhendama teid mitmesuguste põnevate laualmängude mängimisel. Mängimine läheb suuremalt käima õhtutundidel, aga kui punt kokku saadakse, siis miks mitte ka päev läbi. Oma mänge võib ka kaasa võtta, teiste mängudesse suhtu austavalt ja puhaste näppudega.

Rollimäng
Sel aastal on ootamas mängijaid tõsine võitlus elavate surnutega. Vastasleeri suunab Ove Hillep laupäeva õhtul saunaesise laua taga. Kui tahad kindlasti osa saada, otsi Ove enne õhtut üles. Rollimäng käib paberi, pliitsi, täringute ja jutuvestmisega.

Stalker ja kauneim kaas

Kuulutame välja selleaastased lugejahääletuse parimad.

Tuntud näod ja nimed

Estconil käib palju Eesti ulmekirjanikke, tõlkijaid, toimetajaid ja kirjastajaid. Palju võrreldes sellega, et kuskil mujal nii palju sellist rahvast naljalt kokku ei kogune, eriti veel nii suhtlusaltis õhustikus. Indrek Hargla, Veiko Belials, Mart Kalvet, Raul Sulbi, Eva Luts, Arvi Nikkarev, Jüri Kallas jt.

Kohapeal lehitsemiseks on ka mapid Stalkeri võitjatega läbi aegade ja kuu parimate arvustustega BAASis (eesti kirjanike intervjuud – ehk tuleval aastal, seekord ei jõua valmis). Selle hulka võib igaüks lisaada reklaami muudele huvipakkuvatele üritustele.

Saun, järv, grill
Saun asub järve kaldal eraldi majakeses, mille teisel korrusel on kuus voodikohta ja rõdu. Sauna ees on kena veranda, millel on kaks lauda toolidega. Mõlemal õhtul köetakse sauna ja kui just osalejad ise teisiti ei korralda, siis on tegemist segasaunaga. Sauna juures on vettemineku koht. Käsipuult hüpata ei tohi!

Järv on pruunika veega soojärv, vägagi ujutav. Pealmine veekiht on soe, all aga voogab külma. Saunast eemal on ka väike liivarand ja riietuskabiin.

Grillimiseks on mitu renni ja lõkkeplatsi. Puid saab kohapealt, sütt oleks mõistlik ise kaasa võtta, samuti grillvardaid ja grillitavat.

Järve ääres sääskedest puudust ei tule, võtke oma maitse järgi sääsepeleteid kaasa.

Filmiprogramm

Õhtul, kui väljas pimedaks läheb, räägitakse väljas filmitelgis põnevatest üllitistest, mida sa ise ehk ei leiaks, aga vaadates naudiks. Telki koguneb ka palju sääski.

Ümbruskond

Männimets mustikatega, kruusatee, lähim maja üle järve puhkemaja, lähimad poed 12 km kaugusel Põlvas. Kraanist tuleb joodav ja pesemiskõlblik, aga pruunikat värvi vesi. Vii end oludega kurssi.

Registreerumine
Kui sa ei hooli voodikohast ega soojast lõunasöögist, võid regida ka kohapeal.