Estcon 2012 kava

Estcon 2012 kava on koos, kui ootamatult paremaid pakkumisi ei tule. Registreeru kohe, või kui voodikohast ja soojast lõunasöögist ei hooli, tule ootamatu külalisena ja maksa kohapeal.

Tänavuse Estconi osavõtumaks on 21 EUR; ulmeühingu liikmetele 18 EUR; noortele (alla 18 a) 6 EUR; alla 12 a. tasuta.
Voodikoht maksab lisaks 6 EUR (2 ööd kokku). Telkimine on tasuta. Voodikohti on 44, eelisjärjekorras on esinejad ning esimesena maksnud.
Hommikusöögi hind on 2×2,5 EUR. Hommikusöögi soovist saab teada anda viimase hetkeni.
NB! Lõunasöögi tellimusi korjasime kuni 9. juulini – hilisematel registreerunutel on võimalik lõunat saada vaid kui keegi tellinutest loobub, mõistlik on aga loota oma moonakotile.
Osalemistasu on euro rohkem kui eelmisel aastal – selle eest pakume õhtul ühiskondlikku sütt, grillvorsti ja kohvi, et üritus parem saaks. Kohalik kraanivesi on pruunikas, kuid ohutu – varume Tartu suurepärast kraanivett 5-liitriste kanistritega, aga tasub ise kaasa võtta.
Olemas on külmkapp (enamasti liiga täis topitud, võimalusel kasuta oma portatiivset) ning toiduvalmistamise võimalus pliidil ja grillil (oma süsi ja vardad kaasa).

Lühike õpetus autoga tulijatele: Vali Põlvast tulles suund Võru poole (Värska poole), aga ära kaugele sõida. Rosma teeristist pööra vasakule, sõida kuni peatuseni “Partsi kauplus”, sealt pööra paremale. Üsna varsti pärast keeramist tuleb ka vasakule teeots Saarjärvele, mis on viidastatud.
Rongiinfo: vt. www.edel.ee sõita saab kuni Põlvani.
Bussiinfo: vt. www.bussireisid.ee Kaugliinidega on parem sõita Põlvasse. Põlvast edasi saab Partsi peatusse, vt. www.peatus.ee või anna teada, et vajad Põlvast ära toomist.
Anna teada oma autoga sõbrale või korraldajatest Zurgutile, kui vajad transporti bussipeatusest või jaamast.

~ * ~

REEDE, 13. juuli

18:00 Estcon 2012 algus. Saabumine, registreerumine, asjade paigutamine, tutvumine, vaba suhtlus. Tubadesse jagunemine, rinnasildistamine.

19:00 Mart Kalvet. Ulme ja muusika.
Mart Kalvetit teavad ulmehuvilised eelkõige kui suurepärast tõlki ja sõnameistrit, aga lisaks sellele on temas peidus ka muusikaanne. Nii räägibki ka teemast, mida Estconil rahvas omavahel on mitmel korral arutanud, et keegi võiks ometi rääkida. Audio-video on ka.
Loe artiklit ajakirjas Reaktor 8/2012.

20:00 Mart Redi. Mecha – ajalugu ja tänapäev
estconmechaflaier_billboard

Teemaks tuleb mecha definitsioon ja selle algusajad. Rääkija isiklik kontakt ja suhtumine antud teemasse. Mechade erinevad ilmingud läbi ajaloo ja meediumite: Mazingerist Pacific Rimini. Mõne sõnaga mudelite ehitamisest. Kui aega üle jääb, siis on oodatud kuulajate küsimused.
Loe artiklit ajakiras Reaktor 8/2012

21:00 Rezissöör Raul Tammet. Ulmefilmid Soolo (1979) ja Pulmapilt (1981)
Nagu juba Maaleht enne HÕFFi ütles: “Eesti ulmefilmid on väärt vaatamist“. Vaatamist tuleb ca tunni jagu, koos kolmanda, üllatusfilmiga.

LAUPÄEV, 14. juuli

10:00 hommikusöök

11:00 Taavi Tuvikene ja Raul Sulbi. Kuidas see kõik algas.
Tagasivaade Ulmeühingu loomisele ja algusaastatele, kui Taavi ja Raul täiesti asendamatud olid. Aasta siis oli … alla 2000 igatahes.
Loe artiklit ajakirjas Reaktor 8/2012
Lisaks võimalik Taavi juhendamisel teleskoobiga päikest vaadata.

12:00 Andri Riid. 15 aastat Ulmekirjanduse BAASi
Heidame pilgu sellele, kuidas kõik algas, mida põhiliselt arvustatakse, millised on arvustajad, millised “skandaalid” on arvustustegevust aja jooksul saatnud ning mida kõike selle põhjal võiks BAASist arvata.
Loe artiklit ajakirjas Reaktor 8/2012

12:30 Joel Jans. Miks kütta Reaktorit?
Reaktor on eelmisel aastal tegevust alustanud võrguajakiri, mis ilmub kord kuus. Avaldatakse nii algupäraseid jutte, tõlkeid kui isegi koomikseid. Lugege Reaktorit, siis oskate nutikaid küsimusi esitada.

13:00 Tartu Ulmekirjutajad. Lühijutu kirjutamise töötuba voor I
Võetakse kätte ja kirjutatakse üks lühijutt. Mõned parameetrid on ette antud. Töö jätkub II voorus. Eelmise aasta populaarseim töötuba, mis sai alguse iganädalasest üritusest Tartus ja viis edasi Jutulabori ja Reaktori sünnile.
Jutulaborist räägib Sirje Kingsepp. .
Jutukirjutamist veab Agur Karukäpp. Loe siit

14:00 lõunasöök

15:00 Arvi Nikkarev. Soome ulme
Arvi Nikkarev elab Soomes ja hobi korras annab kirjastuse Skarabeus egiidi all välja ulmejuttude kogumikke, kusjuures tihti on tõlkijaks ta ise. Tihti on Stalkerivõit tema, või napilt teisena pea haardeulatuses. Kes võiks veel paremini osata eesti keeles teha ülevaadet sellest, mida soome keeles ulmest kirjutatakse?
Loe artiklit ajakirjas Reaktor 7/2012

16:00 Jüri Kallas. Stalkeri ajalugu ja statistika
Kuna seekordsed on juba 15. Stalkerid, on paras hetk teha väike tagasivaade Stalkeri hääletusele ja hääletajatele ja üldse.
Loe kokkuvõtet ajakirjas Reaktor 8/2012

16:30 Stalker 2012.
Kuulutatakse välja tulemused ning kohalolevaid võitjaid ka õnnitletakse pidulikult.

17:30 Ühispilt. Kohalolijad seatakse aparaadi ette ja tehakse ühispilt
Ühispildi tegemisel on pikk traditsioon, aga kes ikka üldse ei taha end ulmikutega samal pildil näidata, võib viilida.

18:00 Kirjastuste plaanid: mida on kavas avaldada
Värsked uudiseid sellest, mida kohevarsti lettidele oodata on. Räägime niipalju, kui kirjastused teada andnud ja kohalviibijad rääkida saavad.

18:30 A Mälumäng. Taivo Rist esitab küsimusi ja otsustab vastuste õigsuse üle.
Mälumängu on Estconil tehtud nii kaua kui keegi mäletab. Teemadering on ulmega seotud ja üllatavalt lai. Varasemate aastate küsimusi ja vastuseid saab lugeda võrguajakirjast Algernon.
Mälumängu parimatele pani välja auhinnad kirjastused Skarabeus, Fantaasia ja Varrak.

18:30 B LARP toimub mälumänguga samal ajal.

20:30 A Helmut Jänes. HÕFF
HÕFF = Haapsalu Õudusfilmide Festival. Toimub iga aasta kevadel Haapsalus. Kui on õudust, siis on ka ulmet. Kuulame, vaatame, ja osalenud saavad saalist kommenteerida.

20:30 B Andreas Jõesaar. “Rollimängust lauamänguni: fantaasia tiivul üle kuristiku”. Lauamängude praktikum varajaste hommikutundideni

24:00 Ööteater. Maniakkide Tänava “Teoloogiatudengi katse”
Mitmel pool juba etendunud ja suveöösse suurepäraselt sobiv tükk. (ca 15 min, julged saavad pärast veel sõba silmale)

PÜHAPÄEV, 15. juuli

10:00 Hommikusöök
11:00 Tartu Ulmekirjutajad. Lühijutu kirjutamise töötuba II voor
I vooru juttude viimistlemine – oled nüüd saanud asja veidi paremini läbi mõelda, teine katse!
Boonus: Triinu Meres räägib jutukirjutamisest nii lugeja kui kirjaniku silme läbi ja annab kasulikku nõu.

12:30 Indrek Hargla. Ulmeseriaalid, mis polegi ulme
Harlga kui nii ulme- kui mitteulmekirjanik peaks ju ometi teadma, mis on ulme.

13:30 Liisa Vesik. NIMHi rottide saladus: Soylent Green.
Kunagi olid Calhouni rotid sama tuntud väljend kui Pavlovi koerad, ja mõju popkultuurile oli neil ka tohutu. Juttu tuleb sellest, mida Calhoun tegi ja kuidas see mõjus, nt millistes ulmejuttudes ja filmides selle jälgi leiab.

15:00 Vaba mikrofon: lõpusõnad, kiitus, tänusõnad, kriitika, ettepanekud ja asjade kokkupanek.

~ * ~

13.-15. juuli kõige taustal

Põhiprogrammi kuulamine on rangelt vabatahtlik, lisaks toimub taustal veel pidevalt midagi, s.h. norskab keegi omas telgis end välja puhata.

~ * ~

Häid ettekandeid ja taustategevusi oleme valmis kuni viimase hetkeni kavasse lisama.

Peakorraldaja Veiko Belials, ashinar@hot.ee