Estcon 2011 osalejatele olulisest

Kohalikest oludest

Estconi kohast

Saarjärve puhkemaja asub Lõuna-Eestis, Põlva lähistel. Google Map
Maja on männimetsa sees, saun on järve kaldal eraldi majakeses, maja ja sauna juures on lõkkeplatse ja grillrenne, sauna juures on paadisild, järve ääres on liivaga vetteminekukoht, metsas on ka korv- ja võrkpalli mängimise plats. Metsas kasvavad mustikad, järve ääres sebivad sääsed. Lähim maja on järve vastaskaldal. Järve vesi on turbast pruun, niiet peale ujumist tuleb dushi all käia, aga muidu väga mõnus.
Majast veidi tee poole jääb asfalteeritud parkimisplats, kuhu auto parkida, kui kraam maja juures maha visatud.

Majutus

Majas on 4- ja 5-inimesed toad ning kokku 38 voodikohta, lisaks kuuene tuba sauna kohal.Voodikoha juurde käib voodipesu ja käterätik, aga sauna ja ranna tarvis tasub üks suurem rätik kaasa võtta. Voodikohad jagatakse huvilistele registreerumise ja maksmise järjekorras, eelkõige veebis reganud ja ülekandega tasunud, vabad kohad Estconil elavas järjekorras. Aegsasti märku andnud saavad oma toatäie komplekteerida, teised jaotatakse tubade vahel.
Esimese korruse toad avanevad koridori, teise korruse toad otse verandale. Esimesel korrusel on ka köök, wc-d, dushiruumid (boileriga), teisel korrusel väike seminariruum, kust pääseb pööningule.
Metsa alla võib panna oma telgi ning maja pööningule või mõnda sõbralikku toanurka võib end magamiskotiga sisse seada.

Saun

Sauna köetakse nii reede kui laupäeva õhtul. Saun on väike majake järve kaldal ning paadisillalt saab vette. Sauna ees on veranda ning laud pinkidega, sauna kõrval on grill-plats.
Kui osalejad ise just teisiti ei korralda, on tegemist segasaunuga.
Sauna kasutamise eest eraldi tasu pole, see on osavõtutasu sisse arvestatud.

Toitlustus

Kui soovid olla kokkuhoidlik, võid ise süüa teha, köögis on selleks kõik võimalused. Köögis on ka külmkapp, kuhu eelkõige läheb söök, ning kui ruumi jääb, siis ka joogid. Kui sul on kaasaskantav või nö. autokülmik, siis on kindlasti hea mõte see kaasa võtta.
Korraldajad pakuvad võimalust saada osa hommikusöögist ja soojast 3-käigulisest lõunasöögist. Hommikusöögi osas võid otsustada viimasel hetkel, et soovid, lõunasöögi soovijate nimekirja paneme kinni 18. juulil.
Hommikusöögiks on hommikuhelbed jogurtiga, leib, sai ning leivakatteks juust, tomat, kurk, jms, sinna juurde tee ja kohvi. Kaetud on rootsi laud iseteenindusega. Hommikusööki pakutakse nii laupäeva kui pühapäeva hommikul, ühe hommikusöögi hind on 2,50 eurot.
Lõunasöögiks on aedviljasupp lihata (või lihapirukas, kes kohapeal ees, see saab valida), praad (paneeritud sealihashnitsel või tuurjuustutäisidega kanafileerull, tee oma valik registreerumisel), puuviljasalat ja morss. Komplekti hind kokku: 9 EUR. Tellida saab vaid kogu komplekti, aga kedagi ei sunnita taldrikut tühjaks sööma. NB! Lõunat sai tellida kuni 18. juulini!
Õhtusöögiks soovitame varuda vorste või liha, mida lõkkel küpsetada. Puud on kohapeal olemas, kuid süsi, grillvardad ning muidugi liha tuleb kaasa tuua.
Kohapeal ei ole ei baari ega poodi. Lähimad poed on 12 km kaugusel Põlvas Selver ja Säästumarket.

Mis see maksab

Osavõtutasu: ulmeühingu liikmele 17 EUR, teised 20 EUR, 12.-18. a. 6 EUR, alla 12. a. tasuta.
Toitlustus: hommikusöök 2 X 2,50 EUR, lõunasöök (supp, praad, magustoit, jook) 9 EUR.
Voodikoht, 2 ööd kokku, sh voodipesu ja käterätik: 6 EUR
Maksad selle eest, mida saada soovid – võid kaasa võtta oma moonakoti ja küljealuse.
Tasuta: võimalus panna üles telk, sättida end magamiskotiga pööningule, käia kahel õhtul saunas, kasutada grillplatsi, kööki, WC ja dushiruumi.

NB! Registreeruda ja osavõtutasu tasuda saab ka kohapeal, aga kui soovid kindlasti voodikoha ning lõunasööki, siis tuleks veebis registreeruda ning osavõtutasu enne ära maksta. Veebis registreerudes saad kommentaari kasti märkida ka oma kaaslas(t)e soovid voodi ja lõuna osas.

Kohalesaamine
Veebis registreerudes saab märkida, kas vajad transporti või pakud transporti Estconile või sealt ära.
Kõige mugavam on tulla autoga. Tallinnast 240 km, Tartust 60 km, Riiast 260 km. Google Map
Rongiga saab Põlvani. Bussiga saab 2 km kaugusele Partsi (endine Partsi kauplus) peatusesse: www.peatus.ee või bussireisid.ee Kui vajad sealt kohale toomist, anna märku, püüame korraldada.

Kui sa pole varem käinud
Paar sõna infot neile, kes pole varem käinud ja üldse ette ei kujuta. Esimene soovitus oleks selline, et loe eelmise aasta ülevaadet ja küsi häbenemata selle kohta, mis sinus küsimusi tekitas.
Kui sind teeb murelikuks, et sa kedagi ei tunne, siis sinu rahustuseks võib öelda, et kõik saavad rinnasildid nimega ning esimese õhtu järel on kõik tuttavad.
Osalejaid on üle 80, nii mehi kui naisi, enamik täiskasvanud ja mõned teismelised. Alaealised peavad kas olema koos täiskasvanust saatjaga või neil peab olema täiskasvanu kirjalik teatis, et vanem teab, kus ta on. Kui sa oled lapsevanem, kes mõtleb, kas võtta laps kaasa või saata omapäi üritusele, võta ühendust ja räägime sel teemal.
Estconil on planeeritud ettekanded, aga nende kuulamine on võimalus, mitte kohustus. Selle asemel võib niisama ringi luusida, juttu ajada, raamatu- ja filmilaadaga tutvuda, lauamänge mängida või rollimängus kätt proovida, ujuda või päevitada. Õhtusel tegevusel pole otsest piiri, seda võib jätkata kuni hommikuni.

 

Lisainfot
Facebook, või liisa.vesik@gmail.com