Ulmeühing

Mis on ulme?

Ulme (inglise keeles speculative fiction, saksa keeles die Fantastik) on kunstižanr, milles kujutatakse maailma teadlikult ja rõhutatult sellisena, nagu see tegelikkuses ei ole. Peamiselt esineb ulme kirjanduses ja filmikunstis. Ulme jaguneb kolmeks alamžanriks: teadusulme (science fiction), fantaasiakirjandus (fantasy) ja õuduskirjandus (horror).

Eesti Ulmeühing

Asutatud 25. märtsil 1995. a. Tegevuse eesmärkideks on ulme tutvustamine ja propageerimine ning eesti ulme arendamine. Eesti Ulmeühing korraldab igasuvist ulmefännide kokkutulekut Estcon, mille käigus kuulutatakse välja eesti ulmeauhinna Stalker võitjad.

Ulmeühing annab alates 1998. a. kord aastas välja auhinda “Stalker”, millega tunnustatakse eelmisel kalendriaastal ilmunud head eestikeelset ulmekirjandust. Auhind antakse välja statuudi alusel ning lugejahääletuse tulemuste põhjal.
Kord kuus toimuvad Tartus ning Tallinnas väga mitteformaalsed koosviibimised ning kord aastas korraldatakse Estcon – suur suvine ulmeüritus kõigile.

Ulmeühingu president: Veiko Belials
Ulmeühingu juhatus: Kersti Taurus, Joel Jans
E-mail: juhatus(at)ulme.ee

Eesti Ulmeühingu konto: EE422200221014406123

Liikmeskond

Eesti Ulmeühingul on 2021. aasta alguse seisuga 85 liiget.
Liikmeks astumiseks tuleb täita avaldus ning saata aadressil juhatus@ulme.ee
Lisaks tuleb tasuda liikmemaks (20.- eurot). Liikmeks astumise ja liikmemaksu maksmise kohta vaata täpsemalt siit, liikmena püsimiseks on vaja ka edaspidi liikmemaksu tasuda. Liikmemaksude raha kasutame auhinna Stalker väljaandmiseks ning muude projektide rahastamiseks. Toeta eesti ulme edenemist ja astu liikmeks!

Lisa kommentaar